Kauno Rotušės statyba prasidėjo 1542 m. Iš pradžių tai buvo vienaaukštis pastatas netinkuotais plytiniais fasadais, skliautiniais rūsiais. XVI a. antroje pusėje pristatytas antras aukštas, o iš rytų pusės - aštuonių aukštų bokštas. Pirmojo aukšto patalpos buvo pritaikytos prekybai ir kalėjimo sargybai, antrojo - teismuo, magistratui, iždui, archyvui, kanceliarijai, rūsiai - prekėms laikyti. Dviaukščiai bokšto rūsiai buvo kalėjimas.
1638 m. pradėta pirmoji stambi rekonstrukcija renesanso stiliuje. 1771 -1775 m. architektas J. Matekeris įvykdė antrą stambią rekonstrukciją: vėl atstatė XVII a. nugriautąją pastato dalį, vėl perplanavo patalpas, pristatė viršutinį bokšto aukštą, suteikė fasadams dabartinį vėlyvojo baroko su klasicizmo įtaka dekorą. Buvusį renesansinį frontoną perdirbo į barokinį ir pastatė ant jo Didžiųjų Lietuvos kunigaikščių skulptūras (kurios iki XIXa. sunyko). 1824 m. čia įsikūrė provoslavų cerkvė. Vėliau - šaudmenų saugykla.
1836 m. vyko trečioji rekonstrukcija. architektas K. Podcasinskis, įrengė Rotušėje pakeleivinę Rusijos carų, rezidenciją.
Nuo 1862 m. iki 1869 m. Rotušėje buvo: Kauno miesto klubas, rusų klubas, ugniagesių būstinė, rusų teatras.
Nuo 1869 metų Rotušėje buvo Kauno miesto savivaldybė, kurią 1944 m. pakeitė archyvas, 1951 m. - Kauno Politechnikos instituto fakultetas.
1973 m. Kauno Rotušės pirmajeme ir antrajame aukštuose buvo atidaryti Santuokų rūmai, rūsiuose - keramikos muziejus. Tais pačiais metais, baiginėjant rekonstrukciją, pastatas buvo nudažytas nekvėpuojančiais dažais, kurie labai pakenkė pastato būklei.
2005 m. vyko dar viena Rotušės rekonstrukcija: sutvarkytas pastato fasadas, nuimti seni dažai. Baigiant darbus, Rotušė buvo nudažyte ne visiškai balta, o balto dramblio kaulo spalva. Po šios rekonstrukcijos Rotušė atvėrė duris 2005 m. gruodžio 21 d.
Kauno Rotušė, vadinama „Baltaja gulbe“. Dabar Rotušėje vyksta ne tik santuokos, bet ir priimami garbingi miesto svečiai, pasirašomos sutartys, vyksta oficialūs renginiai.