Visaginas - miestas labiausiai žinomas dėl šalia esančios Ignalinos atominės elektrinės. Miesto pietuose yra Visagino, pietvakariuose – Kukuižės ežerai. Yra Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčia (pastatyta 1998 metais), koplyčia (įrengta 1989 m.).
Iki pradedant Ignalinos atominės elektrinės statybas, Visagino teritorijoje buvo tik keli kaimai. 1975 m. vasarą jėgainės statybininkai atvilko ir prie pirmųjų daugiabučių namų pamatų pastatė didžiulį riedulį, kurio kontūrai daug kam primena Lietuvą. Šis riedulys tapo kertiniu miesto akmeniu, o diena (rugpjūčio 10), kai jis čia buvo pastatytas, paskelbta miesto gimimo diena.
Tarybinės okupacijos metais Visaginas turėjo kitą vardą - Sniečkus. Tuometiniam Sniečkui buvo siūlyta įvairių pavadinimų, pvz., Broluva, Tarybiškės ir panašiai. Buvo pasirinktas pavadinimas Atomava. Tačiau vėliau buvo nutarta miestą pavadinti Sniečkumi – Lietuvos TSR funkcionieriaus Antano Sniečkaus (1903–1974) garbei.
Kadangi Ignalinos AE buvo numatyta su keturiais reaktoriais, o buvo pastatyti tik trys, tai dalis suplanuoto miesto taip ir liko nepastatyta.
Atgavus nepriklausomybę miestui suteiktas Visagino vardas, nes tokiu pavadinimu toje vietoje anksčiau buvęs kaimas.
Bene žinomiausias miesto renginys - Visagino Country, vykstantis nuo 1991 metų.
1995 m. Visaginui suteiktos miesto teisės. Prezidento dekretu 1996 m. liepos 26 d. patvirtintas miesto herbas.
Dabartinis miesto pavadinimas galbūt yra kilęs nuo frazės „visi ginasi“ – legendos byloja kadaise ežere buvus daug gyvačių, ir nuo jų visiems reikėję gintis.
Šiuo metu dauguma gyventojų yra rusai (apie 56%), taip pat gyvena baltarusiai (10%), lenkai (9%), ukrainiečiai (6%), totoriai (1%). Visagine užrašai bei dokumentai neretai rašomi ir rusų kalba. Lietuvių čia gyvena tik apie 16%.