Viduklė
Herbas
Viduklės bažnyčia, statyta 1806 m.

Viduklė

Raseinių rajono sav.

Viduklė – miestelis Raseinių rajone, įsikūręs prie Žemaičių plento. Miestelyje gyvena beveik 2 tūkst. gyventojų, Viduklė yra ir seniūnijos centras. Miestelis sudarytas iš dviejų dalių - pagrindinės Viduklės ir netoliese esančios Viduklės geležinkelio stoties gyvenvietės.

Istoriniuose šaltiniuose miestelis minimas nuo 1253 metų. 1416 metais, po to, kai buvo apkrikštyta Žemaitija, Viduklėje buvo įkurta viena iš pirmųjų parapijų, pastatyta pirmoji Viduklės bažnyčia. 1421 m. miestelis atiteko Žemaičių vyskupui ir priklausė vyskupijai iki 1842 m. Viduklė stipriai nukentėjo per XVII a. karus su švedais ir marą. 1733 m. čia buvo likusios tik penkios gyvenamos sodybos, tačiau vėliau miestelis vėl atsigavo ir XIX a. jau vėl buvo valsčiaus centras. Vidukliškiai aktyviai dalyvavo 1831, 1863 metų sukilimuose, pokario rezistencinėse kovose.

Šiuo metu miestelyje stovi Šv. Kryžiaus bažnyčia, pastatyta 1806 m, veikia S. Stanevičiaus gimnazija, biblioteka, mokykla-darželis, paštas, keletas parduotuvių. Netoli Viduklės yra nemažai piliekalnių, Simono Stanevičiaus sodyba, Jūkainių pažintinis takas.

Viduklė turi miestelio internetinę svetainę www.vidukle.lt

 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Viduklė

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881