Švenčionys
Herbas
Švenčionių centre

Švenčionys

Švenčionių rajono sav.

Švenčionys įsikūrę unikaliame senslėnyje, abipus Kunos upelio, ant seno kelio iš Rusijos į Prūsiją. Nors miestelis rašytiniuose šaltiniuose paminėtas tik 1486, manoma, kad jau XIII a. tai buvo valsčiaus centras, o pats miestas yra panašaus senumo, kaip Vilnius. XV a. čia buvo Vytauto dvaras. Tarp 1392-1414m. Vytautas pastatė Švenčionių bažnyčią. Taip pat jis atkėlė į šią vietą daug totorių, todėl miestelis tapo amatų centru. 1800m. sausio 31 d. Švenčionyse įkurta rotušė, miestas gavo savivaldos teises. 1812 m. miestelyje, grįždamas atgal buvo apsistojęs Napoleonas Bonapartas su savo kariuomene.

Švenčionių gyventojai aktyviai dalyvavo 1831 m. sukilime. Manoma, kad šalia miestelio esančiame Kartuvių kalne caro kariuomenė korė sukilėlius

Miestelis visais laikais buvo žinomas kaip amatų ir prekybos centras. 1883 m. čia įkurtas vaistažolių perdirbimo fabrikas.

Švenčionių vardas yra minimas L.Tolstojaus romane „Karas ir taika“.

Švenčionyse stovi Visų Šventųjų bažnyčia, cerkvė, yra Nalšios muziejus.

 
Komentarai
kpsavas
Rusijos imperijos karinė - statistinė apžvalga, Vilniaus gubernija. Sankt Peterburgas 1848 m.
Šiame leidinyje (42 ir 43 psl.) apie Švenčionių miestą rašoma, jog tai yra apskrities miestas, nuo Vilniaus nutolęs 76 verstų atstumu, užima 52 šimtinių plotą. Mieste yra 266 pastatai (1 mūrinis bei 265 mediniai), iš kurių: valstybiniai – 3, visuomeninai – 2, privatūs – 261. Gyventojų skaičius mieste – 5653 asmenys, iš kurių 1732 žydai. Mieste nėra nei pramonės, nei prekybos, tačiau yra 23 parduotuvės bei 1 alaus darykla. Mieste veikia apskrities mokykla su 95 mokiniais ir 11 mokytojų bei 60 lovų ligoninė.
lena
Man labai reikia suzinoti kur ir kaip romane ''Karas ir taika'' yra minimas Švenčionių miestas?
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Švenčionys

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881