Šuminai

Šuminai

Utenos rajono sav.

Aukštaitijos nacionaliniame parke, Baluošio ežero krante įsikūręs Šuminų kaimas yra turėjęs daugybę pavadinimų. Pirmą kartą 1784 m. gyvenvietė paminėta Pabaluošės vardu, o vėliau vadintas Smaldiškėmis, Smalgiškėmis, Užubaluoše ir tik XX a. pradėtas vadinti Šuminų kaimų kaimu, pagal jo gyventojų pavardes.

Spėjama, kad gyvenvietė čia įsikūrė anksčiau, pirmosios žinios apie čia gyvenusius žmones aptinkamos 1554 m. Linkmenų valsčiaus inventoriuje. Kaimas priklausė Ažvinčių dvarui.

Šuminai čia įsikūrė XVIII a. 1830 m. duomenimis kaime gyvenao 16 žmonių, 1851 m. - 21 žmogus, o 1903 m. – 58 žmonės. Dabar šuminuose iš XIX amžiaus likę vos keli pastatai – Veronikos Rukienės pirkia, statyta pirmųjų Šuminų, keturi klėtys ir 2 kluonai. Dabar kaime gyvena tik 15 gyventojų. Įdomu tai, kad visi jie turi Šuminų pavardę.

Šuminų kaime auga 200-300 m. senumo pušis. Vienoje troboje yra įrengti žvejo namai - muziejus.

Šuminai dar įžymūs tuo, kad čia buvo filmuotas filmas apie Tadą Blindą.

 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Šuminai

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881