Šiluva

Šiluva

Raseinių rajono sav.

Šiluva – nedidukas miestelis Raseinių rajone, Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje, isikūręs prie kelio Raseiniai-Tytuvėnai. Turi apie 800 gyventojų; miestelyje veikia vidurinė mokykla, ambulatorija.

Šiluvos istorija skaičiuojama maždaug nuo XV a. vidurio, kada dabartinėje Šiluvos teritorijoje buvo vos dešimt sodybų, o kaimas buvo vainamas Šilų vardu. Vėliau pavadinimas buvo sulenkintas – Šidlava, - o nepriklausomybės metais gavo dabartinį – Šiluvos – vardą. XV a. minimas ir kitas – Būdos – pavadinimas.

Šiluva garsėja kaip šventa katalikų vieta. Miestelis praeityje yra buvęs ir protestantiškas, tačiau jau ilgą laiką jis traukia katalikų piligrimus iš Lietuvos ir viso pasaulio. Tikima, kad 1608 m. Šiluvos laukuose, buvusios katalikų bažnyčios vietoje, žmonėms apsireiškė Švč. Mergelė Marija. Šis Marijos apsireikšmas – vienas iš penkių, oficialiai pripažįstamas Bažnyčios. Jis laikomas ankstyviausiu žinomu apsireiškimu, o 2008 m. bus minimos 400-osios jo metinės. Dabar Marijos apsireiškimo vietoje stovi koplyčia.

Rugsėjo pradžioje Šiluvoje kasmet vyksta garsieji Švč. Mergelės Marijos gimimo šventės atlaidai, dar vadinami Šilinėmis; taip pat piligriminės eitynės iš Tytuvėnų į Šiluvą. Kiekvieno mėnesio 13-osios dienos pamaldos taip pat sulaukia gausaus maldininkų būrio.

 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Šiluva

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881