Salos
Salų dvaro rūmai
Salų Šv. Kryžiaus bažnyčia

Salos

Rokiškio rajono sav.

Salos – tai miestelis Lietuvoje, Dviragio ežero saloje, Rokiškio rajone, pasižymintis ypač gražiomis apylinkėmis. Savo forma miestelis primena sumažintą Lietuvą.

Pirmą kartą Salos paminėtos 1450 m. Kada čia įsikūrė dvaras, tiksliai nežinoma, tačiau nuo XV a. Salos priklausė didikams Kęsgailoms, vėliau Radviloms. Čia buvo karališkasis žirgynas. Salų miestelis, įsikūręs prie dvaro, minimas nuo 1585 m. 1781 m. buvo pastatyta pimoji bažnyčia, šalia dvaro įkurta mokykla, ligoninė, maža vaistinė. Vėliau dvarą įsigijo Tyzenhauzai, kurie čia pastatė medinę bažnyčią.

1923 m. čia buvo 10 sodybų ir 167 gyventojai. Tarpukario metais Salose veikė didelė pieninė. Po karo miestelis tapo kolūkio centru. Vėliau buvo pastatyti kultūros namai, įrengta biblioteka. Miestelyje susikūrusi aktyvi bendruomenė, organizuojamos šventės, vyksta tarptautinė baltistų vasaros stovykla.

 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Salos

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881