Rojus
Rojus
Adomo Hrebnickio paminklas

Rojus

Ignalinos rajono sav.

Rojus - savotiškas paminklas, kurį pats sau sukūrė sodininkystės mokslinio darbo pradininkas Lietuvoje prof. Adomas Hrebnickis (1857-1941). Kilęs iš Vitebsko, mokėsi Peterburge ir liko dirbti ten. 1890 m. iš savo uošvio, gyvenusio dabartinio Rojaus apylinkėse, gavo 14 ha žemės, vadinamos Velnyne, nes buvo akmenuota, kalvota ir netikusi žemdirbystei. A. Hrebnickis pasiryžo Velnynę paversti rojumi ir savo pasiekė – užveisė čia didžiulį sodą, per 1000 įvairių vaismedžių veislių. Nuo 1922 m. A. Hrebnickis nuolat gyveno Rojuje. Svarbiausias jo darbas - prieš Pirmąjį Pasaulinį karą išleistas „Vaisių atlasas“, sulaukęs net 7 leidimų. Adomas Hrebnickis mirė Rojuje, o palaidotas Senojo Dūkšto kapinėse. Šalia tėvo palaidota ir jo dukra Marija.

1959 m. įkurtas Adomo Hrebnickio memorialinis muziejus. 1961 m. sukurtas Hrebnickio paminklas (aut. skulpt. Vladas Žuklys).

1970 metais gyveno 7, 1987 - 13, 2003 - 10 gyventojų.
 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Rojus

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881