Ramygala
Herbas
  Ramygalos motorinis malūnas

Ramygala

Panevėžio rajono sav.

Ramygala, įsikūrusi apie 25 km į pietus nuo Panevėžio šalia Via Baltica magistralės, prie Nevėžio intako Upytės, yra vienintelis miestas Panevėžio rajone. Ramygalos vardas iš pradžių, matyt, reiškė „ramus galas, rami vieta“. Ramygalos vardas istoriniuose šaltiniuose buvo minimas nuo XIII amžiaus (kaip Remigale). Prieš 1492 m. (kitais šaltiniais, 1431–1500 m.) pastatyta pirmoji Ramygalos bažnyčia. XVI a. pradžioje jau minimas dvaras ir miestelis. Vieni seniausių pastatų mieste, turintys istorinę vertę – Ramygalos bažnyčia ir mokykla.

Dabar Ramygala – gražus, besipuikuojantis miestietiška išvaizda seniūnijos centras. 2010 m. Ramygala paskelbta Lietuvos kultūros sostine. Vos 1 660 gyventojų turintis miestelis nurungė Anykščius ir Mažeikius. Šiais metais jis ketina tapti dvasiniu ir kultūriniu centru, kuriame skleisis kultūros įvairovė – muzikos, teatro, fotomeno, dailės, skulptūros, tradicinės kultūros renginiai.

Parengta pagal albumą „153 įdomiausi Lietuvos miesteliai“ (leidykla Terra Publica“).
 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Ramygala

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881