Pabiržė

Pabiržė

Ignalinos rajono sav.

Pabiržės kaimas yra tarp keturių ežerų: Asalnų, Asalnykščio, Lūšių, Lūšykščio. Pusiasalyje į rytus yra didžiulis pušynas, vadinamas Pabiržės raistu, o pats pusiasalio galas vadinamas Pabiržės ragu. Vieta kur susijungia Asalnai ir Asalnykštis, vadinama „Sūrio Vartais“. O vieta kur Asalnai susijungia su Lūšiais vadinama „Asalnų Rankove“. Asalnykštis turi dvi salas, iš kurių viena: Gimžinės. Tai didžiausia sala Ignalinos rajone. Toliau esantis ežeras- Alksnas turi Avių salą, kurioje senovėje žmonės plukdydavo avis ganytis. Pabiržės-Meironų kaimuose, dar iki šiol išlikusios Sekminių tradicijos: iš Meironių į Pabiržės pussiasalį plukdamos karvės.

Apylinkėse gausu gamtos dovanų: Pabiržės raiste - uogų ir grybų, o Asalnų ežere - įvairių žuvų: lydekų, seliavų, ešerių, kuojų, lynų, stintų,vėgėlių, ungurių, karšių ir kt. Prieš 30 metų ežere buvo pagauta 33 kilogramų svorio lydeka. Žuvų taip pat yra Asalnykštyje, Lūšiuose ir žuvingajame Asėke į kurį reikia plaukti upe.

Unikalios kaimo apylinkės į kaimą pritraukia daug turistų, todėl čia populiarus kaimo turizmas.

Kaime šiuo metu gyvena apie 20 gyventojų, tačiau dauguma jų yra naujakuriai, kaime statomi naujos statybos namai.

 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Pabiržė

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881