Paberžė
Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia
Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia

Paberžė

Kėdainių rajono sav.

Paberžė – gyvenvietė prie Liaudės upės. XVIII a. Paberžė priklausė baronui Šilingui, 1787 m. čia pastačiusiam pirmąją Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčią.

Kurį laiką čia dirbo vienas iš 1863 m. sukilimo vadų Antanas Mackevičius. Paberžės kapinaitėse ilsisi nemažai šio sukilimo dalyvių. Jų atminimas įamžintas tradiciniais šio krašto kryžiais, stogastulpiais, koplytstulpiais.

1966-2005 m. Paberžėje gyveno ir dirbo kunigas, vienuolis Algirdas M. Dobrovolskis (Tėvas Stanislovas, 1918–2005). Jo pastangomis viename iš bažnyčiai priklausančių pastatų įrengtas Tėvo Stanislovo surinktų liturginių rūbų ir reikmenų muziejus.

Paberžėje eksponuojami Lietuvos menininkų darbai, skirti sukilimui ir Paberžei, eksponuojami ir šiose apylinkėse dirbusio iškilaus kryždirbio Vinco Svirskio kryžiai.

Šalia bažnyčios veikia 1863 m. sukilimo muziejus, pastatytas koplytstulpis A. Mackevičiui atminti. Parke priešais dvaro rūmus supiltas sukilėlių atminimo pilkapis.
 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Paberžė

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881