Likėnai
  Smardonės šaltinis
  Gydymo įstaigos korpusas Likėnuose

Likėnai

Biržų rajono sav.

    Dešimt kilometrų nuo Biržų nutolusi kurortinė Likėnų gyvenvietė garsėja mineralinio vandens šaltiniais bei gydomuoju purvu. Likėnų vardas prigijo tarpukariu, iki to laiko gyvenvietė, kaip ir upelis, buvo vadinami Smardone, dėl specifinio nemalonaus sieringam vandeniui būdingo kvapo. Gydymui vanduo naudotas seniai, galbūt dar nuo XVI a., tačiau ištirtas tik XIX a., o pirmoji gydykla atidaryta 1890 m. Šiai sudegus, 1938 m. vėl pastatytos kelios nedidelės gydyklos. 1946 m. Likėnai tapo miesto tipo gyvenviete.
    Pastebėta, kad sieringas purvas ir vanduo naudingi gydant uždegiminius susirgimus. Kurį laiką iš vietos vandens buvo gaminamas mineralinis vanduo „Likėnai“. Dabar kurorte veikia gydymo ir reabilitacijos įstaigos kenčiantiems nuo sąnarių, stuburo ir raumenų ligų. Taip pat yra mineralinės vonios, magnetoterapija, gydymas ultragarsu, masažas.

Parengta pagal albumą „153 įdomiausi Lietuvos miesteliai“ (leidykla Terra Publica“).
 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Likėnai

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881