Lapės
Šv. Jono bažnyčia Lapėse
Elniai Lapių miestelyje

Lapės

Kauno rajono sav.

Lapės  – miestelis, esantis už 10 km. į šiaurės vakarus nuo Kauno, dešiniajame Neries krante. Miestelis yra natūraliame ir pačios gamtos suformuotame prieglobstyje. Graži gamta, miškas, tyras oras, vėsūs tvenkiniai, patogus susisiekimas traukte traukia vietinius ir užsienio turistus.

Lapių miestelis didžiuojasi 2004 m. pastatyta mokykla, kuri yra A. Merkio gatvėje ir yra pati moderniausia pagrindinė mokykla Lietuvoje.

Šv. Jono bažnyčią, kuri pastatyta 1620 m., ją pastatė žemaičių kaštelionas Adolfas Lachi. Bažnyčia turi renesanso architektūros bruožų ir yra respublikinės reikšmės architektūrinis paminklas. 1899 m. kunigas A. Rakauskas su parapijiečiais bažnyčią padidino. 1997 m. klebonas R. Skrinskas su parapijiečiais atnaujino bažnyčios išorę, o 1998 m. – vidų, vitražus ir altorius. Kultūros departamentas skyrė lėšų šlaito tvirtinimui ir šventoriaus tvorai.

2000 m. Didžiosiose Lapėse, buvo atidarytas pirmasis Lietuvoje golfo aikštynas „Elnias“, kurį rengiant dalyvavo net pats Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus. Čia organizuojami įvairūs renginiai bei turnyrai. Golfo aikštyno savininkas Vytautas Motiejūnas augina kelis šimtus elnių. Taip pat yra organizuojama komercinė medžioklė.

 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Lapės

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881