Miestas beveik visiškai apsuptas ežerų, įsikūręs buvusioje saloje. Seniausioje, vakarinėje miesto dalyje pūpso kalnelis, apaugęs medžiais, daugiškių vadinamas Šventapetriu. Pusiasalio pietiniame gale plyti žema pelkėta lyguma, o kitapus iškyla plokščią piramidę primenantis Aukakalnis. Aukščiausia visos plačios seniūnijos kalva vardu Maldzytkalnis, o į pietus nuo jos kalvotas šlaitas nusileidžia į nedidelį Aukraščio ežerą.
Dauguose stovi Dievo Apvaizdos bažnyčia, statyta 1862 m.
Istoriniuose šaltiniuose Daugai minimi jau nuo XIII–XIV amžiaus, kai pro vietovę į Trakus ir Vilnių žygiuodavo kryžiuočiai. Daugai jau nuo senų laikų žinomi kaip Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio dvaras. Kadaise čia buvę didelį miškų plotai, gausybė žvėrių bei ežere apsčiai žuvų traukdavo kunigaikščius ir didikus pailsėti, pamedžioti. Manoma, kad Vytautas labai mėgo Daugus, nes iš jų yra išsiuntęs daug savo raštų. Vytauto paliepimu pirmoji medinė bažnyčia Dauguose pastatyta 1393 m., įsteigta labai didelė parapija, kuriai priklausė Alytaus, Valkininkų, Dusmenų apylinkių kaimai. Daugai valsčiaus centru vadinti 1422 m., LDK 1486 m. mokesčių rejestre Daugai įrašyti tarp kitų miestelių.
1503 m. Aleksandro privilegijoje Daugai vadinami miestu. 1555 m. karalienė Bona užrašė Daugų bažnyčiai dar daugiau turtų. Tačiau per 1566 m. administracinę reformą valsčius buvo panaikintas.
1792 m. Daugų miestas gavo Magdeburgo teises ir herbą (šarvuotas karys su skydu ir kalavijų). Pirmą kartą po 200 metų oficialiai atkurtas Daugų istorinis herbas, kurį 1998 m. lapkričio 2 d. iškilmėse įteikė Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus.
IX a. pabaigoje Dauguose gyveno jau 1288 žmonės, iš jų 511 - žydų tautybės. Iki 1905 m. gyventojų dar padaugėjo jų buvo 1630. carinės Rusijos laikais Daugai buvo Trakų apskrities valsčiaus centras.
Tarpukaryje Daugai buvo Alytaus apskrities valsčiaus centras. Parduotuvių, smulkių pramonės įmonių, įstaigų gausa rodo, kad miestas plėtėsi.
1950 m. Daugai tapo rajono (680 km2) centru (iki 1959 m.). Po to – apylinkės, seniūnijos centru. Šiuo metu Daugų mieste gyvena 1560 nuolatinių gyventojų. Veikia Daugų žemės ūkio mokykla, vidurinė ir meno mokyklos, kultūros namai, biblioteka, poliklinika ir ligoninė, daug prekybos ir kitų įmonių.