Antalksnė

Antalksnė

Ignalinos rajono sav.

Antalksnė – kaimas Aukštaitijos nac. parke, Ignalinos rajono vakaruose, Linkmenų seniūnijoje. Kaimas apsuptas ežerų: šiaurės vakaruose telkšo Alksnas, šiaurės rytuose – Asalnykštis, o pietryčiuose – Lūšykštis. Kaime gyvena apie 200 gyventojų.

1919 m., kai Lenkija buvo okupavusi dalį Lietuvos, Antalksnės kaimas buvo pasienyje. Čia jaunimas rengdavo šokius, susirinkdavo ir jaunimas iš kitų kaimų. Į šokius ateidavo ir Lietuvos pasieniečiai. Lietuvių pasienio būstinė buvo ant Bijuciškio kalno. Lenkų pasieniečiai buvo labai grubūs ir žiaurūs su kaimo gyventojais ir net su Lietuvos pasieniečiais. Vieną jų mirtinai užbadė durklais.

Kaimo žmonės pasakoja, kad vietiniai gyventojai nelegaliai gabendavo druską ir Lenkijos į Lietuvą. Kai juos pagaudavo ir vesdavosi į postą, lenkų kareivis eidavo priekyje, o kontrabandininkas gale. Gudrus lietuvis nubėgdavo kelis metrus į šoną, ir jis jau Lietuvoje. O lenkų pasienietis nusispjaudavo ir nueidavo.

Šiomis dienomis kaimas yra aprimęs. Tik vasarą pilna stovyklautojų, turistų, kurie plaukioja baidarėmis ar valtimis. Antalksnės, Pabiržės, Puziniškio kaimuose labai paplitęs kaimo turizmas.

 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Antalksnė

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881