Vilnius

Paminklas Karaliui Mindaugui

Minint 750 metų Mindaugo karūnavimo dieną, 2003 m. liepos 6 d. Vilniuje buvo atidengtas paminklas Karaliui Mindaugui. Iš granito iškaltas pusketvirto metro aukščio karalius pavaizduotas sėdintis soste ir laikantis karaliaus regalijas - skeptrą ir rutulį su kryžiumi. Paminklo postamentą juosia Saulės kalendorius, kuriame sužymėtos svarbiausios pagoniškos ir krikščioniškos šventės.

Skulptoriui Regimantui Midvikiui talkino ir kiti architektai: Algimantas Nasvytis, Ričardas Krištopavičius, Inesa Alistratovaitė.

Paminklo atiarymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas kartu su garbingais užsienio svečiais - Švedijos Karaliumi Karlu Gustavu XVI-uoju (Carl Gustaf) ir Karaliene Silviją, Liuksemburgo Didžiuoju Hercogu Henriu I-uoju (Henri I) ir Didžiąja Hercogiene Marija Tereza Mestre (Maria Teresa Mestre), Lenkijos Respublikos Prezidentu Aleksandru Kvasnievskiu (Aleksander Kwasniewski), Estijos Respublikos Prezidentu Arnoldu Riuiteliu (Arnold Ruutel), Rusijos Federacijos sostinės Maskvos meru Jurijumi Lužkovu, Rusijos Federacijos Prezidento įgaliotiniu centrinėje federalinėje apygardoje Georgijumi Poltavčenko, Rusijos Federacijos Kaliningrado srities gubernatoriumi Vladimiru Jegorovu ir Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministru Mariu Gulbiu (Maris Gulbis).


Paminklas Karaliui Mindaugui prie Lietuvos Nacionalinio muziejausKaraliaus Mindaugo paminklo postamentas


 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Vilnius

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881