Trakai

Trakų salos pilis

Trakų salos pilis - viena garsiausių Lietuvos pilių, ypatinga ne tik savo istorine reikšme, bet ir tuo, jog yra vienintelė vandnens pilis visoje Rytų Europoje: stūkso vienoje iš daugelio Galvės ežero salų. Pilis buvo statoma XIV a. kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto iniciatyva kaip gynybinė tvirtovė, tačiau po Žalgirio mūšio, netekusi gynybinės reikšmės, tapo valdovų rezidencija: visi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kunigaikščiai iki Žygimanto Augusto gyveno Trakų pilyje. Įdomu tai, kad pilis visgi atliko savo gynybinę funkciją puikiai - ji niekuomet nebuvo užgrobta užpuolikų.

Trakų salos pilis buvo statoma trimis etapais, o statybos užtruko beveik visą šimtmetį. Pirmajame etape statomą pilį tuomet užklupo gaisras. Galbūt todėl, gal dėl pilies paskirties, o gal ir dėl statybų lakotarpio – XIV-XV a. – pilyje susipina du architektūros stiliai – romaninis bei gotikinis.

Trakų pilis – vienas labiausiai turistų pamėgtų ir lankomų objektų Lietuvoje. Pilis buvo nekart restauruota; po paskutinės restauracijos 1962 m. joje įkurtas Trakų istorijos muziejus. Trakų salos pilyje visus metus, ypač vasarą, vyksta koncertai, festivaliai, parodos.


Trakų salos pilisTrakų salos pilisTrakų pilis
 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Trakai

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881