Stelmužė

Stelmužės ąžuolas

Stelmužės ąžuolas - storiausias ir seniausias Lietuvoje augantis ąžuolas bei vienas iš seniausių ąžuolų Europoje. Jis yra 23 m aukščio, 3,5 m skersmens, 13 m apimties prie žemės ir auga ne mažiau kaip 1500 metų. Kamieną gali apimti tik 8-9 vyrai.

1916 m. ąžuolas pirmą kartą tvarkytas - jis buvo aptvertas, apkalta drevė. Šiuo metu visas ąžuolas paramstytas, apkaltas. Jo būklė itin sunki - apniktas infekcijų, grybelių.

Yra daug istorijų apie Stelmužės ąžuolą. Sakoma, kad jo drevėje kažkada buvo rasti žmogaus griaučiai su prancūzišku šautuvu - tai buvo Napoleono kareivio, bėgančio iš Rusijos, slėptuvė. Taip pat yra daug pasakojimų apie lobius po Stelmužės šaknimis. Taip pat seni žmonės tvirtina, kad per ąžuolo drevę galima nusileisti į požemių pasaulį.


Stelmužės ąžuolasStelmužės ąžuolasInformacija apie Stelmužės ąžuolą
 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Stelmužė

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881