Rusnė

Etnografinė žvejo sodyba

Etnografinės žvejo sodybos – muziejaus įkūrėjas yra Kazimieras Banys. Sodybai jau apie 200 m. Joje apstu senovinių ir jau nebenaudojamų daiktų: baldai, audiniai, namų apyvokos reikmenys, darbo įrankiai...

1988 m. sausį Rusnės salos gyventoja Marta Druskutė-Druskus surašė testamentą, kuriuo ji po savo mirties sodybą paliko buvusio politinio kalinio Kazimiero Banio vaikams bei Klaipėdos konservatorijos docentui Petrui Bielskiui su sąlyga, kad sodybos paveldėtojai jos ūkį paverstų į etnografinę sodybą-muziejų.

Sodybos gelbėjimo darbus Banių šeima pradėjo 1990-aisiais. 1996-aisiais per Lietuvos gamtos fondą sodyba gavo Šiaurės Olandijos gamtosaugininkų finansinę paramą, o Banių šeima galėjo pradėti tvarkytis. Jau 1997 m. birželį į sodybą atvyko pirmieji lankytojai.


Rusnės etnografinės žvejo sodybos įkūrėjas ir prižiūrėtojas Kazimieras Banys.Rusnės etnografinė žvejo sodybaRusnės etnografinė žvejo sodybaRusnės etnografinė žvejo sodyba
Rusnės etnografinė žvejo sodyba - avilysRusnės etnografinė žvejo sodyba
 
Komentarai
Rusniškis
Tinklalapis: www.sites.google.com/site/baniaikazys/
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Rusnė

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881