Reškutėnai

Reškutėnų muziejus

Reškutėnuose įsikūręs Nalšios visuomeninio muziejaus filialas, kuriame sukaupti eksponatai, susiję su krašto istorija.

Muziejus pradėtas kurti 1974 m. Reškutėnų pradinės lietuviškos mokyklos mokytojas Izidorius Kazakevičius mokyklai priklausančiame pastate įrengė pirmąją ekspoziciją. Pradžioje muziejus užėmė 3 kambarius, vėliau, 1977 m. prisidėjo dar trys, o vėliau, išnaudojus visą pastatą, I. Kazakevičius muziejui pritaikė ir greta esančią malkinę.

1994 m. muziejus prasiplėtė, pridėjus naują archeologinių radinių bei Reškutėnų parapijos audėjų išaustų audinių ekspozicijas. 1998 m. pradėjo veikti sakralinė bažnytinių rūbų ir reikmenų paroda. 2001 m. atidaryta mažoji paveikslų galerija, o 2003 m. – senųjų amatų ekspozicija. Ji veikia mokyklos patalpose, kur yra ir audimo staklės.

2004 m. muziejuje buvo saugoma virš 2000 eksponatų. Čia eksponuojami įvairių laikų lietuviški leidiniai, krašto žmonių prisiminimai, istorijos, muzikos instrumentai, senieji namų apyvokos ir darbo rakandai, archeologiniai radiniai, įvairių akmenų, paveikslų, audinių, pinigų, vaistažolių, nuotraukų kolekcijos ir kt.

Yra ir keistų eksponatų – meteorito gabalas, senovinis pergamentas su hebrajišku tekstu, medinis Napoleono armijos patrankos ratas, netoliese nukritusio lėktuvo nuolaužos...


 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Reškutėnai

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881