Medininkai

Medininkų pilis

Medininkų pilis, stovinti 2 km. nuo Baltarusijos sienos, yra didžiausia Lietuvoje gardininė pilis. Ji yra netaisyklingo kvadrato formos ir 2 ha ploto (su apsauginiais pylimais ir apkasais - 6,5 ha). Stovi lygumos pakraštyje, greta pelkės. Aplink pilį buvo dvigubas griovys, o tarp griovių – medinė siena. Pilies sienos buvo nuo 128 iki 161 m. ilgio (bendras sienos ilgis - 568 m.), 14-15 m. aukščio ir 1,5 - 2 m. pločio. Pasieniais buvo nutiesta šaulių galerija. Gynybinės sienos kampe stovėjo penkiaaukštis bokštas (apie 30 m. aukščio, išlikusi dalis - 23 m. aukščio), pietinės sienos viduryje - kitas, kiek mažesnis bokštas. Vieni žemutiniai vartai su dar vienu bokštu buvo rytinėje sienoje, kiti ties vakarinės sienos viduriu, o aukštutiniai vartai buvo šiaurinėje ir pietinėje sienose. Aptikti ir ketvirtojo bokšto pėdsakai.

Pirmą kartą pilis paminėta 1385 m., kai kryžiuočiai puolė Ašmenos apylinkes ir bandė apgulti Medininkų pilį. Tačiau neaišku, ar tai toji pati pilis - gali būti, kad anksčiau tai būta medinės pilies, kuri 1402 m. buvo padegta kryžiuočių. Neabejojama, kad mūrinė pilis buvo pastatyta iki XV a. pabaigos. Kažkur XV a. pabaigoje - XVI a. pradžioje buvo sudeginti mediniai pilies pastatai. XVI a. viduryje į pilies kiemą buvo perkelti Medininkų dvaro pastatai, kurie čia išstovėjo iki XX a.


Medininkų pilies sienaVisa medininkų pilisMedininkų pilies bokšto griuvėsiaiMedininkų pilies griuvėsiai.
Medininkų pilies kiemasMedininkų pilies bokšto likučiaiPilies rūsiaiMedininkų pilies bokšto griuvėsiai
Medininkų pilies sienos fragmentas
 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Medininkai

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881