Kybartai

Akmenų muziejus „Jotvingių žiedas“


Akmenų muziejų Kybartų kaime 1990 metais įkūrė Donatas Mazurkevičius. Kadaise šiose vietose gyvenusios Jotvingių genties atminimui pagerbti, muziejus buvo pavadintas „Jotvingių žiedu“.

Pasak muziejaus įkurėjo, pirmuosius eksponatus jis surinko dirbdamas kolūkio vairuotoju. Veždamas statybininkams akmenis, D. Mazurkevičius rado įdomesnių formų akmenų, kuriuos išsaugojo. Vėliau muziejaus įkurėjas pradėjo rinkti žmonių apdirbtus akmenis – girnas, akmeninius kirvukus, strėlių antgalius ir pan. Surinkus pakankamą kiekį eksponatų, buvo įkurtas muziejus – ant kalvos D. Mazurkevičiaus žemės sklype. Akmenys surinkti ne tik iš apylinkių, bet ir iš tolesnių vietovių. Juos rinko ne tik muziejaus įkurėjas – apylinkių žmonės taip pat prisidėjo gausindami ekspoziciją.

Muziejus išsiplėtė ir į jį įtraukta gimtoji D. Mazurkevičiaus sodyba. Senoje sodyboje eksponuojami šio krašto buities reikmenys ir padargai.

Sodyboje galima rasti labai įvairių eksponatų. Greta akmenų taip pat yra įdomių medžio gumbų, lankytojų dėmėsio sulaukia šarkos lizdas, susuktas iš savartyne surinktų vielų. Muziejuje taip pat eksponuojamas sudaužytas Marytės Melninkaitės kolūkio ženklas, D. Mazurkevičiaus išskobtas baublys (trobelė su stogu), du pasienio stulpai.

Vienas iš ispūdingiausių muziejaus eksponatų – kompozicija „Visata“, sukurta iš keturių girnapusių, tarp kurių stovi ąžuolinė angelo skulptūra.

Lazdijų rajone Kybartų kaime įsikūręs akmenų muziejus „Jotvingių žiedas“
 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Kybartai

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881