Ginučiai

Vandens malūnas

Ginučių vandens malūnas statytas XIX a. Yra išlikusi visa senovinė malūno įranga - vandens ratas, girnos, maišų pakėlimo mechanizmas, piklius. Šis malūnas yra paskelbtas technikos stebuklu, jame demonstruojama ekspozicija, atskleidžianti grūdų kelią nuo sėjos iki duonos patekimo ant stalo.

XIX a. antroje pusėje malūną pastatė Linkmenų dvaro savininkas Gimžauskas, kuris pusę malūno turėjo perleisti kaimui po ginčų dėl užlietų ganyklų. Po Gimžausko mirties, visas malūnas perėjo kaimo žinion ir buvo nuomojamas. 1935 m. jį išsinuomavo Dagys, kuris medinį ratą pakeitė metaline turbina, o greta pastatęs antrą turbiną gamino miesteliui elektrą. Malūnas veikė iki 1968 m.

1978 m. malūnas buvo restauruotas, nekeičiant vidaus įrengimų.


Ginučių vandens malūnasGinučių vandens malūnas iš šonoOriginalūs malūno vidaus mechanizmaiEkspozicija Ginučių vandens malūne
Ginučių vandens malūnasGinučių vandens malūnasGreta Ginučių vandens malūno
 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Ginučiai

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881