Ginučiai

Ginučių piliakalnis

Prie Linkmeno ežero yra Ginučių piliakalnis. Spėjama, kad ant pailgos, 20-30 m aukščio stačiašlaitės kalvos stovėjusi Linkmenų pilis, kuri XIII-XV a. įėjo į bendrą Lietuvos ginybinę sistemą. Pilį 1433 m. sudegino kalavijuočiai. Greta stūksantis Papiliakalnės piliakalnis ir gausybė archeologinių radinių rodo, kad čia žmonių čia gyventa jau II-I a. pr. m. e.

Ant Ginučių piliakalnio mėgo lankytis prezidentas A. Smetona. Savo šešiasdešimtmečio proga 1934 m. pasodino ąžuoliuką. Greta medelio pasienio policininkai 1937 m. pastatė atminimo akmenį. 1956 m. sovietinė valdžia ąžuolą nukirto, o akmenį nurideno į Linkmeno ežerą. 1989 m. Vilniaus žygeivių klubo nariai surado akmenį, užritino jį ant piliakalnio. 1997 m. atstatyta paminklinė lenta, o ąžuoliukas pasodintas Ladakalnio šlaite.


Buvusios Ginučių piliakalnio pilies vaizdasLaiptai į Ginučių piliakalnįVaizdas Ginučių piliakalnio papėdėje
 
Komentarai
Karolina
O kur Ginučių malūnas? Ir būtinai reikia įdėti vidaus foto, nes tik tas vienas malūnas Lietuvoj turi vidaus ekspoziciją.
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Ginučiai

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881