Gargždelė

Orvidų sodyba

Orvidų sodyba - muziejus yra privati moderniojo, sakralinio ir tautodailės meno ekspozicija, kurią įkūrė tautodailininkas ir skulptorius, pranciškonas brolis Gabrielius (Kazimieras Vilius Orvidas). Dideliame plote po atviru dangumi eksponuojamos akmens, medžio skulptūros, kryžiai, įvairūs akcentai, sukurti iš šaknų, rąstų, buities padargų. Čia stovi net sovietinis tankas.

Muziejaus pradžią padarė dar Viliaus Orvido tėvas Kazimieras, kuris, pats būdamas akmentašys, iš melioruojamų laukų rinko įdomesnius akmenis, o sūnus Vilius kalė iš jų skulptūras. Kadangi ekspozicija įgavo vis daugiau sakralinio meno požymių, sovietmečiu ji buvo nemėgstama ir porą kartų net sunaikinta - skulptūros išvežtos į akmens skaldyklą.

Šią vietą pamėgo ne tik turistai, bet ir menininkai, intelektualai bei likimo nuskriausti žmonės, nerandantys vietos visuomenėje (kaliniai, maištaujantys paaugliai, nuo priklausomybės nuo narkotikų kenčiantys žmonės) - visus juos Vilius priimdavo, suteikdavo pastogę, pamaitindavo ir paguosdavo.

Ši sodyba dabar žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Medžio skulptūra. Orvydų sodyba Gargždelėje.Medžio skulptūra Orvidų sodybojeMedžio skulptūra Orvydų sodybojeKelias į Orvidų sodybą
Orvidų sodyboje, GargždelėjeVarpas, Orvydų sodyba, GargždelėAkmenys, Orvydų sodyba
 
Komentarai
Nuomonė
Kadaise Orvidai labai ilgai kovojo, kad būtų vadinami ne Orvydais (su ilgąja -y-), bet Orvidais (su trumpąja -i-). Ir išsikovojo. O čia vėl juos Orvydais praminė...
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Gargždelė

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881